اخبار خارجی

شروع به کار هیات مدیره جدید اتحادیه درودگران و مبلسازان تهران

هیات مدیره جدید اتحادیه درودگران و مبلسازان تهران در تاریخ 98/6/10  طی مراسمی  آغاز بکار نمود ند  . این مراسم با حضور جمعی از بزرگان و پیشکسوتان صنف در محل اتحادیه برگزار گردید .

 

لزوم اخذ مجوز از اتحادیه در برگزاری نمایشگاه های مبلمان

اعضای محترم صنف
 
باسلام و تحیت
 
در راستای تحقق وعده انتخاباتی مبنی بر جلوگیری از برگزاری نمایشگاههای مبلمان و مصنوعات چوبی با پیگیری هیات مدیره و بازرس اتحادیه صنف درودگران و مبلسازان تهران و تلاش زایدالوصف اقایان علیرضا عباسی ، سید اکبر سید اقا، فرزند علی قیطاسی ، علی اصغر دمیرچی و غلامرضا باقري   به لطف الهی و طرح موضوع در اتاق اصناف تهران  ، مقررگردید برگزاری هر گونه نمایشگاه مبلمان صرفا با مجوز و نظر کارشناسی اتحادیه انجام شود و این مهم کتبا از طریق اتاق به اتحادیه درودگران اعلام و تفویض گردید. 
بی شک نقش ارزنده و تاثیر گذار جناب اقای فراهانی ریاست محترم اتاق اصناف تهران در این اقدام ماندگار قابل تقدیر میباشد که شکر گذار حمایت و جدیت ایشان بوده ایم
این پیروزی چشمگیر را به اعضای محترم تبریک میگوییم. 

انتقال درختان آسیب دیده به خارج از جنگل

انتقال درختان آسیب دیده به خارج از جنگل

رئیس سازمان جنگل ها گفت: درختان شکسته، پوسیده و افتاده در جنگل ها از جنگل‌ها خارج و به مزایده گذاشته می شوند.

 خلیل آقایی امروز (دوشنبه 14 مردادماه) در سومین جشنواره ملی روز جنگلبان در جمع خبرنگاران درباره بحث انتقال چوب های شکسته، پوسیده و افتاده از جنگل ها و اینکه آیا این اقدام به شرکت خاصی واگذار شده است، اظهار داشت: تاکنون با هیچ شرکتی در این زمینه وارد مذاکره نشده ایم و قرار هم نیست با شرکتی مذاکره کنیم.

وی با بیان اینکه قرار است چوب های افتاده، شکسته و پوسیده توسط خود ما بیرون آورده شود، گفت: پس از آن ما این چوب ها را در خارج از جنگل ها به مزایده می گذاریم و به هیچ عنوان مزایده در داخل جنگل انجام نمی شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: تنها در صورتی که شرکتی مجوز ترک تشریفات بیاورد بدون انجام مذاکره به آن شرکت چوب تحویل می دهیم.

آقایی درباره اینکه ترک تشریفات به چه معناست، گفت: شرکت هایی که از مراجع مسئول مجوز برای دریافت چوب بیاورند بدون انجام مزایده به این شرکت ها چوب تحویل می دهیم.

رئیس سازمان مراتع، جنگل ها و آبخیزداری کشور درباره اینکه این چوب ها و استفاده از جنگل نقض طرح تنفس جنگل محسوب نمی شود؟ ادامه داد: در تبصره همین طرح (طرح تنفس جنگل) آمده است طی سه سال نخست اجرای طرح می توان درختان افتاده، شکسته و پوسیده را از جنگل خارج کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه استفاده از این درختان شکسته و افتاده نمی تواند مشکلات صنایع چوب را حل کند، گفت: حجم این درختان بسیار کم است و مشکل صنعت چوب را برطرف نمی کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به  آغاز برنامه مبارزه با آفت شب پره در استان های شمالی گفت: این طرح در استان های شمالی انجام می شود و این آفت به زودی برطرف خواهد شد.

آقایی همچنین از آغاز طرح حفاظت جنگل های هیرکانی در سطح ۲.۷ دهم میلیون هکتار خبر داد و گفت: شرکت های طرف  قرارداد باید در قبال این حفاظت ها جوابگو باشند.

بازدید وزیر صمت از همدان شهر مبل و منبت

وزیر صنعت، معدن و تجارت ر ضا رحمانی در ادامه سفر یک روزه خود به استان همدان پس از حضور در شهرستان ملایر و بازدید چند طرح تولیدی به شهرستان تویسرکان سفر کرد.

رحمانی در سفر به شهرستان تویسرکان از ۳ واحد تولیدی این شهرستان نیز بازدید کرد و در حاشیه بازدید از یک کارخانه تولیدی در این شهرستان در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه صنایع چوب ظرفیت قابل توجهی داریم چنان که در سال گذشته از یک طرف واردات ایران در این حوزه به یک سوم نسبت به سال قبل کاهش یافته بود و از سویی دیگر با سه برابر شدن صادارت صنایع چوب روبرو بودیم.

وی با بیان اینکه ارزش تجارت جهانی در صنایع چوب ۱۳۰ میلیارد دلار است، اظهار کرد: با وجود آنکه صادرات کشور در این حوزه افزایش یافته اما متاسفانه در جایگاه اصلی خود در تجارت جهانی نیستیم و باید فعالیت های بیشتری انجام شود.

صنایع کوچک به تنهایی نمی توانند در بازار رقابت کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت بااشاره به اینکه صنایع کوچک به تنهایی نمی توانند در این بازار رقابت کنند اما اگر در قالب یک برند تولید شوند و بازاریاب حرفه ای داشته باشند توان رقابت خواهند داشت، عنوان کرد: توان و ظرفیت تولیدی کشور در زمینه مبل و منبت و صنعت چوب یک ظرفیت قابل توجه است.

رحمانی با تاکید بر اینکه امروز می توان با تدوین برنامه هایی برای همکاری تشکل ها و مسئولان، کارگروه های ویژه ای در راستای حل موانع و مشکلات تشکیل و با برند سازی جایگاه صنایع چوب ایران را در دنیا ارتقا داد.

وی در ادامه به مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی صنایع چوب از جمله مشکل تهیه مواد اولیه از چوب  گرفته تا رنگ و پارچه اشاره کرد و گفت: متأسفانه شرکت های تولیدی و صادراتی در این حوزه تا حدودی ضعیف عمل می کنند از این رو باید با هم افزایی و هماهنگی بیشتر واحدهای تولیدی و همچنین تشکیل شرکت های تخصصی و تقویت این شرکت ها را برای افزایش کیفی و کمی تولیدات حمایت کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه شهرستان تویسرکان در حوزه مبل و منبت پیشرفت های خوبی در تشکیل شرکت های تخصصی داشته است، عنوان کرد: این چنین ظرفیت هایی از توانمندی های ملی محسوب می شود چرا که از توان و هنر دست انسان صنایعی بی نظیر تولید می شود.

وی با بیان اینکه صنایع چوب ارزش افزایی بالایی دارند و تمام توان دولت بر آن است تا از این تولیدکنندگان حمایت کند، عنوان کرد: تنها با همسویی و هماهنگی می توان در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشت و رقابت کرد.

هیچ واحد تولیدی به خاطر تحریم ها تعطیل نشد

رحمانی همچنین گفت:در یک سال گذشته هیچ واحد تولیدی به خاطر تحریم ها تعطیل نشده که این مهم جز با همکاری مردم، بخش خصوصی و دولت محقق نمی شد.

رحمانی بابیان اینکه شهرک های تخصصی خوشه مبل و منبت در شهرستان های ملایر و تویسرکان دایر است و برنامه وزارتخانه می تواند ایران را به جایگاه خود نزدیک کند، اضافه کرد: هر منطقه ای از کشور دارای ظرفیت و توانمندی هایی است که ثبت ملی شده اند و در جهان نیز این توانمندی و ظرفیت ها پذیرفته شده هستند.

وی بابیان اینکه در شرایط جدید صنعت مبل، توان افزایی بیشتری از دیگر صنایع دارد، عنوان کرد: تولیدات این صنعت می تواند علاوه بر اینکه در بازار داخلی عرضه شود بازارهای خارجی را نیز از آن خود کند.

رحمانی ادامه داد: ایران در تولید اقلام مختلف توان خوبی دارد اما باید هم افزایی داشته باشند و در کنار آن حمایت و تقویت شوند.

بالا